Nespremnost za vezu

Vreme prolazi, a osećaj spremnosti se ne pojavljuje. Sve veze su i dalje neobavezne i površne – mnogi milenijumci naprosto ne žele da se „skrase“ ili nikako ne uspevaju da pronađu nekog zbog koga bi poželeli. Društvo se osipa, parovi se izdvajaju, samoća je sve izvesnija. Da li od tolikog izbora, zaista nema nikog za tebe, ili ti zapravo ne želiš da se obavezuješ?

Samostalnost i nezavisnost na prvom mestu

Ne želiš da zavisiš od partnera ni na koji način. Ni finansijski, ni emotivno i ono što se traži je ravnopravnost u svakom pogledu. Mnogi mladi parovi su ustanovili da im najviše odgovara da svako ima svoj poseban račun i jedan zajednički, na koji će svako ulagati jednako. Savremeni parovi se trude da i roditeljske obaveze podele ravnopravno, pa su muški milenijumci često mnogo uključeniji i bolji očevi, nego što očinska uloga tradicionalno zahteva. Važno je da u vezi otkrijete šta je ono što je najbolje za vaš odnos, bez obzira na sve uobičajene modele i primere.

Da li gubim vreme u ovoj vezi?

Koliko dugo treba da traje ozbiljna veza, pre nego što preraste u nešto više? Možda je tvoj partner u onom modu da nije spreman i da možda nikada neće ni biti, a ti bi htela da budeš majka svom detetu, umesto da se stalno suočavaš sa večnim dečaštvom svog partnera. Da li će on ikada odrasti i da li treba da ga čekaš, ili da kreneš dalje? Još jedno pitanje koje zaobilazi odgovor ljubavi, a koje se u savremenim vezama često postavlja.

Pročitajte još i ovo:

Verujete li u prijateljstvo na Fejsbuku? (BLOG)

Znaci da je tvoj prijatelj “fejk”

Razlozi zbog kojih treba da preispitaš šta govoriš prijateljicama o svojoj vezi

Zapratite svoj omiljeni magazin na YoutubeuInstagramuFacebookuTwitteru i pridružite nam se na Viber Public Chatu.

Izvor fotografija: www.unsplash.com

Brankica Milošević

Comments