Džepni PC-jevi, pejdžeri, aerodinamična audio oprema – ovo su samo neki od sjajnih gedžeta koji su obeležili devedesete. Ovo je vreme kada su kompanije poput Sony i dalje dominirale u domenu kućne zabave, a Motorola je razvila novi talas mobilnih uređaja, dok je Apple započinjao da radi na modernom laptopu.
Doživeli smo rat dve najveće vrste konzola za igrice, dočekali eru digitalnih kamera i čak dobili prvog električnog ljubimca.
Danas kada je tehnologija u pitanju, svakodnevno izlaze sve bolji uređaji i noviji modeli postojećih gedžeta.
Ipak, nostalgično se osvrćemo na one koji su obeležili naše detinjstvo.
Kodak DC25 kamera
Godina: 1996.
Kodak firma je bila u finansijskoj krizi za vreme devedesetih, ali su nekako uspeli da se izvuku iz nje tako što su napravili ovaj jeftin, a koristan uređaj. Sada kada fotografija napravljena bilo kakvim telefonom izgleda bolje nego ove koje smo tada pravili, ipak se sećamo kako se navijao film pre škljocanja.
Casio G-Shock
Godina: 1993.
Ko nije imao ovakav veliki plastični sat, koji još svetli u mraku uopšte nije bio kul. Sada imamo priliku da vidimo da se polako, ali sigurno ovakvi satovi vraćaju u modu.
Panasonic RX-DT707
Godina: 1991.
Setimo se kasetofona i kaseta. Kao da je bilo u nekom drugom životu. Ipak svi smo ih imali i nasnimavali i presnimavali kasete sve dok se ne zamrse. Panasonic je 1991, napravio i ovaj prenosivi model, koji je već tad mogao da pusti muziku i sa CD-a.
Sonic Frontiers SFCD-1 CD Player
Godina: 1996.
Od velikih i glomaznih kasetofona, konačno smo došli do malih CD plejera. Po pristupačnoj ceni mogli smo da slušamo muziku, a mini zvučnicima mogli smo postići da zvuk dopire iz svakog kutka naše sobe.
Logitech WingMan Extreme džojstik
Godina: 1994.
Ovaj džojstik je napravljen za igrice koje simuliraju letenje. Ovakav džojstik je odličan i zbog toga što možete da se navalite u fotelju i pomoću njega upravljate letelicom.
HP LaserJet III printer
Godina: 1990.
Svaka kancelarija, škola i firma imala je jedan ili više ovih uređaja, koji je izbacivao na stotine odštampanih stranica.
Game Boy
Godina: 1998.
Ove godine se pojavio Gejmboj u boji. Svi se i dalje sećamo otimanja i čekanja na red kako bismo se poigrali tetrisom, a kada su neki od nas dobili i gejmboj, bili su najpopularniji u školi, jer svako je hteo da se poigra tom igračkom.
Siemens S10
Godina: 1997.
Da li ste se ikad zapitali koji mobilni telefon je prvi imao boje na ekranu? Upravo ovaj! Bela, zelena, crvena i plava boja, napravile su revoluciju i najavile dolazak modernih mobilnih telefona.
Sony Aibo ERS-110
Godina: 1999.
Na kraju decenije bili su popularni roboti, poput ovog koji predstavlja prvog električnog ljubimca koji je imao detektore za dodir, ubrzanje, toplotu i još neke akcije.
Nintendo 64
Godina: 1996.
Gejmeri verovatno i danas vole ove starinske konzole za igrice. Super Mario 64 se i dalje smatna najrevolucionarnijom 3D igricom svih vremena i sigurno da bi svako od nas rado sada odigrao bar jednu partiju ove igre.