Ovog vikenda, 24. i 25. septembra održan je drugi po redu Beogradski festival cveća. Ova manifestacija izložbenog, zabavnog i edukativnog karaktera okupila je veliki broj izlagača i učesnika čiji je rad inspirisan ekologijom, prirodom, cvećem i zaštitom životne sredine, a sa željom da se ozeleni grad, oplemene javni prostori i istovremeno probudi mašta njihovih kreatora i korisnika.
Park Manjež je bio domaćin ovogodišnje manifestacije, koja se održala uz značajnu podršku gradskog Sekretarijata za zaštitu životne sredine, opštine Savski venac, Gradskog zelenila, Srbija šuma, TOB-a i brojnih drugih partnera i učesnika.
Multimedijalni program Drugog Beogradskog festivala cveća kreiran je za publiku različitih uzrasta i intresovanja, a sve u cilju da pokrene neka od savremenih pitanja urbane ekologije. Beogradski festival cveća zalaže se za obnovu, zaštitu i vrednovanje parkova, zelenih površina i urbanih pejzaža kao preduslova za kvalitetan život u gradovima.
Kroz sedam programskih zona posetioci su mogli da pogladaju brojne instalacije, projekte sadašnjosti i budućnosti koji pokazuju kreativnost i inovativnost profesionalaca i onih koji će to postati, umetničke performanse, da čuju muzički program studenata Muzičke akademije, pogledaju interaktivnu izložbu „Brzi crteži-promene“ Akademije lepih umetnosti, učestvuju u origami radionici Fakulteta primenjenih umetnosti iz Beograda kao i da učestvuju u interaktivnoj instalaciji studenata Fakulteta primenjenih umetnosti i da zajedno sa studentima razlistaju i ušarene Drvo lepih želja svojim ekološkim porukama.
Na Beogradskom festivalu cveća posetioci su mogli i da se opuste, druže i uživaju u aroma pikniku, u ambijentu začinjenom aromatičnim biljkama, upoznali su se sa duhom japanske umetnosti kroz istoriju i stilove ikebana, umetnosti bonsaija ili kreiranje zen – vrtova. Na ovaj način BFC simbolično je pružio podršku i poštu Japanu i japanskoj kulturi.
U okviru II BFC-a posetiocima je bilo ponuđeno i sezonsko cveće, cvetni aranžmani kao i detalji za enterijer i eksterijer kojima su mogli da oplemene svoj dom.
Posebno mesto na Festivalu dobili su najmlađi Beograđani, kroz takmičenja i radionice koje kroz zabavu i igru, decu uče da vole i čuvaju prirodu: Šumarski višeboj, Moja prva biljka, Bojanka biodiverziteta i Reciklaža nije foliraža.