Hanami u prevodu sa japanskog jezika znači gledanje cveća, a naziv je i običaja sa tradicijom dugom hiljadama godina. Svakog proleća aristokratija je uživala u šetnji ispod procvetalih trešanja, a umetnici su baš u to vreme stvarali najlepše pesme. Ovaj običaj se zadržao do danas. Sa prvim ružičastim cvetovima Japanci izlaze iz domova, prave piknike i izlete pod raskošnim procvetalim drvećem.
Shinjuku Gyoen je jedan od najvećih parkova u Tokiju, i broji preko hiljadu stabala trešnjinog drveta. Ovo je ujedno i omiljena destinacija Japanaca za piknik.
Chidorigafuchi u vreme hanamija je jedan od najživopisnijih predela Japana. Za potpuni romantični ugođaj, tu su plutajući restorani sa tradicionalnom ambijentalnom muzikom. Zbog odličnog osvetljenja park je pun posetilaca i noću.
Dankazura je park-tunel. Ovaj, najpoznatiji park grada Kamakura odlikuju stotine gusto zbijenih stabala divlje trešnje koja formiraju svodove.
Dvorac Hirosaki je poznato hanami mesto, prepuno tunela i piknik-mesta. Autentični dvorac sa svojom burnom istorijom daje parku posebnu čar.
Vrh planine Yoshino je najpoznatije hanami mesto u celom Japanu vekovima unazad. Planina je pokrivena sa preko 30,000 trešnjinih stabala.
Park Pet jezera Fudžija je sredinom aprila jedna od najpopularnijih destinacija u Aziji. Snežni vrhovi Fudžija, i poneka pagota izviruju iz krošnji stotina ružičastih krošnji.
Tijana Jeremić je student turizma, pasionirani putnik i autor bloga Heels and Voyages by T. Veliki obožavalac štikli, slatkiša, okeana i životinja. Smatra da ljudi kroz putovanja uče o drugima, ali i o sebi.