LOKALIZOVANIH MASNIH NASLAGA – podbradak, nadlaktice, stomak, “jahaće pantalone”, unutrašnja strana butina, kolena, zadnjica, masne naslage na prednjem delu pazuha i leđima. S obzirom da se lokalizovane masne naslage, celulit i opuštena koža često javljaju udruženo, svi ovi problemi mogu se istovremeno tretirati u svakom pojedinačnom tretmanu.

POSLE LIPOSUKCIJE – izuzetna efikasnost u korekciji neravnina nastalih posle liposukcije potvrđena je u kliničkim studijama.

PODMLAĐIVANJA KOŽE LICA, VRATA, DEKOLTEA, ŠAKA – karboksiterapija omogućava da se nehirurškim putem postigne učvršćivanje i zatezanje kože očnih kapaka, kao i smanjenje tamnih podočnjaka, naduvenosti i kesica ispod očiju, a zahvaljujući efektu izbeljivanja popravlja se i smeđa prebojenost kože kapaka kod genetski predisponiranih osoba. Koža vrata, dekoltea i šaka, kao zone na kojima su efekti starenja najuočljiviji, postaje jedrija i zategnutija uz značajno smanjenje bora. Efikasno se može tretirati i opuštanje kože u predelu donje vilice.

TRETMAN OŽILJAKA – posle akni, povreda, hirurških intervencija.

Karboksiterapija sve dobrobiti čudesnog gasa Karboksiterapija   sve dobrobiti čudesnog gasa

TRETMAN OPADANJA KOSE – alopecija areata, difuzno proređivanje kose. Velika prednost karboksiterapije je kratko trajanje tretmana (15–30 minuta), pri čemu se mogu istovremeno tretirati različiti problemi koji se često javljaju udruženo zahvatajući velike površine tela (celulit, opuštena koža, strije, lokalizovane masne naslage). Za razliku od mezoterapije, kod koje se u jednom tretmanu napravi na desetine i stotine uboda, kod karboksiterapije je moguće sa desetak uboda tretirati celulit na nadlakticama, stomaku i butinama.

Dejstvo karboksiterapije je kumulativno – svaki sledeći tretman povećava rezultat prethodnog. Karboksiterapija spada u minimalno invazivne procedure koje ne zahtevaju period oporavka, tako da se pacijent odmah po urađenom tretmanu vraća uobičajenim aktivnostima. Pomoću specijalnog uređaja ubrizgava se precizno određena količina sterilnog gasa u kožu i/ili potkožno tkivo veoma tankim iglama koje se koriste i u mezoterapiji.

Samo ubrizgavanje gasa prati osećaj blage do umerene neprijatnosti, u vidu pritiska više nego bola, koje ne zahteva primenu lokalne anestezije. Gas je dobro rastvorljiv i zbog toga veoma bezbedan za primenu, jer ne dovodi do gasne embolije. Zbog širenja krvnih sudova postoji osećaj topline i blago crvenilo koje se u potpunosti gubi posle nekoliko minuta. Najčešći neželjeni efekat su modrice, čija se pojava i trajanje upotrebom preparata na bazi arnike mogu značajno smanjiti. Drugi ozbiljniji neželjeni efekti praktično ne postoje. Broj tretmana, razmak između njih i preporuku o kućnoj negi određuje dermatolog pri pregledu. Pristup je strogo individualni i razlikuje se od pacijenta do pacijenta. Za ovu proceduru potrebno je zakazati konsultaciju.


Dr Tamara Maravić, spec.dermatolog, ordinacija Dermanova. Posetite sajt Dermanove

Comments