Izbegavam toksične sadržaje i kad mi neko nešto nameće, uljudno objasnim zašto ja to neću da gledam, odnosno, zašto neću da radim nešto što nije dobro za mene. Nastojim da gledam svoja posla, da ne vodim površne razgovore i da se zaštitim, energetski i na svaki drugi način, od ludila, straha, predrasuda, iluzija, manipulacije, kojima sam izložena, kao i svi ostali. Nastojim da svoju frekvenciju održavam čistom i visokom i svoju realnost verodostojnom i verujem da je to ono što svako treba da radi, da kreira svoju subjektivnu i autentičnu realnost, uklopivu unutar granica zadate, takozvane objektivne realnosti. Osim što masovnost nije mera objektivnosti, samo je masovnost. Ne osećam se obeshrabrenom masovnošću, ona preovlađuje, ali postoji nešto što se zove kritična masa i ona iznosi svega 20 posto. Taj mali procenat pojedinaca koji ne podlegnu masovnoj hipnozi, dovoljan je za duhovni razvoj i napredak čovečanstva u svakom smislu. A taj procenat pojedinaca ne bavi se popravljanjem sveta, nego sobom i svojim neposrednim uticajem na najbližu okolinu. Suprotstavljanje zlu zaista nije ništa drugo nego pripadanje dobrom.
Ja ne bežim od zla, ali ga ne prihvatam, ne materijalizujem, ne ulažem u njega energiju straha, malodušnosti, nepoverenja i beznađa.
Možete analizirati činjenice i zaključiti da nema nade za čovečanstvo, ali me ne možete ubediti da učestvujem u tome. Zašto ste ulagali energiju u analiziranje činjenica koje vodi beznađu? Zašto pravite svoj svet od beznadežnih činjenica? One su samo jedan instrument, a njime ne možete kreirati ništa dobro, ali možete doprineti kreiranju kolektivnog jada.
Imate pravo da ne verujete u moju realnost, ali zašto zahtevate da ja verujem u vašu? Samo zato jer vas je više? To nije ni matematika, ni logika, to je zabluda. Ne prihvatam hipnozu beznađem, jer mi nada uopšte nije potrebna. To je alat iluzije i nema razloga da ga koristim, samo zato što i vi to radite.
Ja sam “jedna od onih” koji pripadaju manjini i samo radim svoj posao. Doprinosim kritičnoj masi. Propast sveta ostavljam vama.
Fotografije: unsplash.com
Aleksina Đorđević