Izreka kaže “ono što je jednoj osobi đubre, drugoj je blago”.
Vođeni iskustvom brojnih šopingholičara, možemo reći da se svaka stvar može iskoristiti, pa čak i ona stara ili bolje rečeno polovna. Kada bi pokušali profitirati uz pomoć odbačenih stvari koji se nalaze u vašem ormanu, to “đubre” bi vam donelo siguran dobitak.
Prodavati staru odeću moguće da je poniženje za nekoga, a kad se usudiš da prodaješ i na sve to dobiješ negativan odgovor, to bi mogao biti udarac za tvoj stil, a i pokušaj da zaradiš pao bi u vodu.
Ali, ne očajavaj. Ne treba odustati od prodaje za male pare starih i odbačenih stvari. To je mnogo bolje nego da skupljaju prašinu.
Postoji čak i praksa za prodaju odeće i prepodaju. Sve je u trikovima i ne treba se osećati uvređeno ukoliko neko ne želi da kupi određenu stvar.
Prema izveštaju, stanovnici ovih deset gradova najvatreniji su kupci polovne robe. San Francisko i Sijetl su na prvom mestu nekoliko godina. A još neki od gradova koji se spominju su: Bruklin, Njujork, Čikago, Hjuston, Majami i Portland.
Cene ove odeće kupovinom u maloprodaji su 75% skuplje. Imajte na umu da je brendirana odeća skupa, a ono što je jeftinije i što sebi možemo da priuštimo jesu trendovi kao što je H&M, Zara, Forever 21.
Na preprodaji možete naći sve, “od igle do lokomotive”. Ali ono što je najviše traženo, između ostalog su kožne suknje i pantalone, haljine, komadi od teksasa i cipele.