Ukoliko niste upoznati sa prvim delom, evo šta bi trebalo da znate. Protagonisti ovog filma su negativci koji su unajmljeni da obave veoma komplikovanu misiju za državu, i kojima su ugrađeni čipovi koji mogu da eksplodiraju i ubiju ih na mestu ukoliko odbiju da sarađuju. Ekipu unajmljenih bad guy (and girl) specijalaca čine Harley Quinn, Bloodsport, Peacemaker, Rick Flag, King Shark, Captain Boomerang i Thinker, na čelu sa mozgom čitave operacije, Amandom Waller. U ovom filmu, naš omiljeni Sucide Squad kao zadatak ima da upadne u nekadašnji nacistički zatvor, a sadašnju laboratoriju koja drži političke zatvorenike i vrši eksperimente nad njima, i spasi ih.
Uz to što nam obećava da će biti apsolutno napakovan akcijom i grandioznim scenama eksplozija snimljenih tako da izgledaju veoma realno – ovaj film nam obećava i da će preispitati naše moralne standarde i crno-beli pogled na svet. “Zlikovci se ne rađaju, već postaju”. Pročitala sam da je to istina, i čini mi se da ima nečega u tome. Odnosno, važno je kako definišemo ili ne definišemo zlobu. Šta je ona tačno, da li zavisi od nečijeg generalnog karaktera, ili pak situacije u kojoj se neko nalazi? I mi ćemo se sami bolje ili gore poneti u određenim situacijama koje nam život namesti.
Da li su negativci koji rade za dobar cilj i dalje negativci? I shodno tome, da li su pozitivci koji se zarad dobrog cilja služe lošim sredstvima i dalje pozitivci? Da li je put ka paklu zaista popločan dobrim namerama? Sve su ovo pitanja na koja me navodi razmišljanje o ovom nastavku filma, a ukoliko vas muče iste misli, “The Suicide Film” može biti pravo ostvarenje za vas.
Naslovna fotografija: instagram.com/thesuicidesquad
Jovana