Lepe i duge nokte nije teško imati. Potrebno je samo malo strpljenja, kao i minimalne brige, i vaše ruke će izgledati zdravo i negovano, a nokti će ih dodatno krasiti. Ukoliko su vaši nokti skloni lomljenju pokušajte da ih ojačate.
Krema za ruke
Krema je najjednostavniji način za poboljšanje izgleda noktiju, kao i čitavog izgleda ruke. Idealno bi bilo kada biste kremu mazali nakon što su vam ruke bile u vodi. Kremu mažite više puta na dan tokom zime – da biste zaštitili kožu.
Sakrivanje
Jedna od stvari na koju treba da obratite pažnju jeste da uvek gledate da zaštitite ruke i nokte. Tokom kućnih poslova potrudite se da što češće nosite rukavice. Nakon pranja sudova obavezna je krema.
Nokti nisu alati
Svi smo nekada koristili nokte za neobične radnje – skidali cene, grebali fleke, pokušavali da otvorimo nešto njima… To je često rezultiralo listanjem noktiju, a neretko i lomljenjem. Za sve postoji odgovarajući alat, nokti ne služe tome.

Minimalna nega uvek je poželjna
Manikir
Jedan od načina da vašim noktima vratite sjaj jeste manikir. Bilo da ga radite sami kod kuće ili u salonu – on će pružiti vašim noktima zdrav i čist izgled, pomoći da se rešite zanoktica, a kasnije ćete lakše moći da negujete već sređene nokte.
Lakovi
Postoji veliki broj proizvoda na tržištu koji mogu da ojačaju nokte. Između ostalog, lak čuva nokatnu ploču – tako da je preporučljivo da su vam nokti nalakirani bar bezbojnim lakom.

Ukoliko su vaši nokti skloni lomljenju pokušajte da ih ojačate
Ishrana
Prirodni lepi nokti su takođe odraz zdrave ishrane. Vašim noktima su, isto kao i kosi i koži, potrebni vitamini, kalcijum, proteini i još mnogo toga. Ako su vam nokti lomljivi, povećajte unos vitamina A i kalcijuma.
Vodite računa o svojim noktima, ali budite strpljivi, jer se loš izgled noktiju neće poboljšati preko noći. Promenom načina ishrane, kao i određenom negom, nokti mogu predstavljati pravi nakit na vašim rukama.
Višnja Jukić je studentkinja novinarstva i komunikologije. Spaja nespojivo, a onda postane logično. Veruje u spontanost. Hedonista. Voli da čita i piše “između redova”.