Dobra vest je da se ravnoteža između aktivnosti levog i desnog prednjeg korteksa oblikuju prema iskustvima deteta, a najvažnija su ona koja ima sa svojim roditeljima. Ovaj deo mozga se razvija čak do adolescentskog doba, što znači da se roditeljima pruža dovoljno vremena da pomognu svojoj deci da izgrade zdrave stavove i razviju ličnost orijentisanu na pozitivnu stranu života, da stvore kapacitete za srećan i ispunjen život.

Pitanje sreće je kompleksno i svako se sa njime susreće u svojoj životnoj potrazi. Istina je da se sreća ne nalazi negde, kao zakopano blago, pa je treba pronaći i uzeti, nego da se nalazi u nama samima, u našoj sposobnosti da se otvorimo ka radosti, da cenimo male stvari koje nam oplemenjuju život, da čuvamo i gradimo ono što imamo.

Da posežemo za novim iskustvima bez straha i da negujemo pozitivna uverenja o tome da je žitov dobar i bogat i da svoja pozitivna iskustva vrednujemo više nego negativna (čemu su ljudi uobičajeno skloni, ukoliko ne grade i ne neguju pozitivna uverenja). Ukoliko roditelji gaje ovakve stavove, umeće i svoju decu da usmere ka njima, ohrabrujući ih i ne sputavajući njihova interesovanja i akcije.

Pročitajte još i ovo:

Verujete li u prijateljstvo na Fejsbuku? (BLOG)

Znaci da je tvoj prijatelj “fejk”

Razlozi zbog kojih treba da preispitaš šta govoriš prijateljicama o svojoj vezi

Zapratite svoj omiljeni magazin na YoutubeuInstagramuFacebookuTwitteru i pridružite nam se na Viber Public Chatu.

Brankica Milošević

Comments