Pisanjem postajemo bolje organizovani

Kada razlažemo svoje misli i emocije, i kada pravimo planove i pratimo svoje dane – mi nesvesno postajemo bolje organizovani. Mi tačno znamo kada nam se šta dogodilo, a i onda kada zaboravimo lako se možemo podsetiti, i tačno znamo ka čemu težimo. Kreiranje nedeljnih planova i zapisivanje svega o čemu smo razmišljali čini nas oštroumnijim i veštijim, i pomaže nam da temeljnije i bolje pristupimo svakom budućem planiranju.

Pisanje nam pruža strukturu

Takođe, ako vam je u životu nedostajala rutina i ono “sidro” za koje biste mogli da se uhvatite, pokušajte da vodite dnevnik, ali zaista. Nemojte da krenete pa stanete, pa se setite pa opet zaboravite. Budite uporni i revnosti, sve dok vam unošenje misli u dnevnik ne postane svakodnevna životna rutina. Pisanje dnevnika ujutru ili uveče daće strukturu vašim danima, a može im dati i smisao. Onda kada znate da će vas svakog dana čekati zapisivanje onoga što ste tog dana učinili, vi ćete i nesvesno početi da vodite računa o svojim danima i da se trudite da ih ispunite aktivnostima vrednim beleženja. Takođe, imaćete razlog da ustanete iz kreveta i pokrenete se.

Pisanjem pratimo lični napredak

I za kraj, pisanjem pratimo lični napredak. Kada pročitamo svoje zapise iz dnevnika od pre nekoliko meseci, a kamoli godina – mi shvatamo koliko smo od tada odrasli, koliko smo napredovali i koliko smo se promenili. Videti lični napredak na realnom primeru može biti veoma značajno za nas, jer mi sami sa sobom provodimo svaki dan, i nekad i porastemo kao osobe a da to nismo primetili, iako ljudi oko nas možda jesu. Ovako, kada je pred nama neosporan dokaz, mi nemamo opciju a da mu ne poverujemo.

Naslovna fotografija: instagram.com/thenoisetier

Jovana Pantić

Comments