70-e i Vivienne Westwood
Autentični punk-rock stil i Vivienne su definitivno dominirali 70-im. Nedugo nakon što je otvorila svoju prvu radnju, Let It Rock (kasnije preimenovanu u Sex) Sex Pistols su ovo mesto proglasili zvaničnom radnjom u kojoj će kupovati svu svoju odeću za sve nastupe, a i izvan njih. Westwood se pobunila protiv čistih i preciznih krojeva 60-ih i donela duh revolucije i promene, i napunila svoje rafove i izglove tartanima, bajkerskim kožnim jaknama sa logoima, pantalonama sa zihernadlama. Sve ono što danas poznajemo kao sinonim za pankerski outfit, počelo je iz male ali legandardne radnje u Čelziju. Formirala je osnove looka Pistolsa i postavila scenografiju za dekadu rock’n’rolla. Danas, sinonim za svoj brend VW nastavlja da održava svoju reputaciju apstraktne i avangardne, ali kao i istaknuta aktivistkinja koristi svoju izuzetno vidljivu poziciju da skrene pažnju na probleme globalnog zagrevanja, promene klime itd.
80-e i Paul Smith
Početkom 80-ih Paul Smith je otvorio prvu radnju na Floral ulici u Covent Gardenu, koja je odmah postala poznata po raznovrsnoj ponudi. Brend je veoma brzo postao popularan zbog inovacije u pogledu kolorita budući da je doneo sasvim nesvakidašnje boje u standardni karirani patern i ostale karakteristične za mušku odeću. Time je postigao jedinstvenu fiziju stila i modernosti sa tradicijom i omogućio muškarcima da eksperimentišu malo više, što je u krajnjoj liniji imalo i za cilj i za rezultat da jasne podele između konvencionalne i ekscentrične odeće malo smekšaju, a granice se obrišu. U skladu sa svetlim bojama i odvažnim detaljima koje je favorizovao u svom dizajnu, i studio i radnja su bili šarenoliki sa njegovim zaštitnim znakom – duga. Takav dizajn enterijera je postavio temelje mnogim drugim unikatnim prostorima od kojih je možda i najpoznatiji onaj u Los Anđelesu koji važi za najinstagramičniju građevinu grada.
90-e i Alexander McQueen
Uticaj ovoj dizajnera iz istočnog Londona ne samo na lokalnu već i globalnu scenu je bio monumentalnih, grandioznih, zadivljujućih razmera, a njegove revije koje su uvek izgledale kao pozorišna scena sa najboljom scenografijom i komadi tako elaborirani da je svaki detalj bio razvijen do maksimuma su bili glavna tema u modnoj industriji tokom 90-ih. Uneo je elemente umetnosti performansa u modu i na pistu i njegova kolekcija i revija za proleće/leto 99 je bila posebno za pamćenje. Paraolimpijka Aimee Mullins, koja ima obe amputirane noge, otvorila je show što je bilo izuzetno revolucionarno kada se uzme u obzir da je to vreme supermodela u kojima raznolikost nije bila toliko vrednovana kao danas. Za kraj revije, jedna od modela je stajala na bini koja se okreće dok su njenu haljinu prskali roboti iz prvog reda publike. Otvorio je vrata novim krojevima, novim materijalima i pre svega novom načinu predstavljanja i popločao put mladim kreativnim umovima da izraze svoje ideje slobodno i nesputano u slavu ekscentričnosti.