Da li ste i vi uzbuđeni zbog dolaska leta? Omiljeno godišnje doba nam donosi brojna uživanja, ali nega kože tokom vrućine postaje pravi izazov. A vrlo je bitna, jer visoka temperatura može izazvati nekoliko problema sa kožom.

Vrući dani, vlaga i prekomerno znojenje mogu učiniti da vaša koža svrbi, bude iziritirana i sklona bubuljicama. Dakle, tokom leta obavezno treba da pratite stanje svoje kože kako biste je održali svežom i blistavom i tokom vrelih dana.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARA (@marajm6)

Rizici za kožu tokom leta

Lako vam se može desiti dehidratacija kože. Dok se znojimo, stalno gubimo tečnosti. To može učiniti kožu suvom, nadraženom i sklonijom opekotinama od sunca. Svi želimo preplanuli ten, ali ako se dugo sunčate – na koži mogu da se pojave pege, odnosno hiperpigmentacije. Na primer, ako ste predugo napolju bez zaštitne kreme, mogli biste izgoreti. Prekomerni UV zraci takođe mogu izazvati oticanje, bore, ekcem i znake preranog starenja.

Plivanje je odličan način da se rashladite tokom leta, ali hlor u bazenima oduzima vašoj koži prirodna, hidratantna ulja. Zbog toga, vaša koža može biti suva i perutava.

Bakterije su u porastu tokom leta jer vole vlagu. Da biste sprečili negativan uticaj bakterija na svojoj koži, obavezno čuvajte svoje proizvode za negu na hladnom i suvom mestu. Takođe, često menjajte posteljinu i peškire da bi vam koža ostala čista.

Kreme za samopotamnjivanje su možda bolja opcija za kožu od sunčanja, ali mogu i da je isuše. Proverite listu sastojaka i, ako vidite posebno denaturisani alkohol ili etanol, razmislite o prelasku na novi proizvod.

Kako biste izbegli sve ove letnje probleme, pratite sledećih pet ključnih saveta za negu kože tokom vrućine.

Čišćenje kože hipoalergenim sredstvima

Najjednostavniji način da kožu uskladite sa godišnjim dobima je da se osećate sveže svakog dana. Da biste to postigli, održite kožu blistavom i zdravom čišćenjem lica dva puta dnevno hipoalergenim sredstvom za čišćenje lica. To znači da birate proizvode bez mirisa, hemikalija ili alkohola. Niacinamid, kao i sredstva za čišćenje sa vitaminom B3, odlični su za negu kože tokom vrućine jer efikasno eliminišu višak masnoće i čiste pore, ostavljajući lice osveženim. Ne zaboravite da nanesete kremu za sunčanje pre nego što izađete napolje po vrućini.

Redovan piling kože tokom vrućine

Čista koža je rezultat i redovnog pilinga. Izaberite piling koji smanjuje upalu, podstiče gipkost i nežno eliminiše mrtvu kožu. Redovni piling poboljšava teksturu kože, održava je mladom i jedrom, odlaže pojavu bora, a istovremeno smanjuje rizik od akni ili bubuljica.

Hidratacija je najvažnija

Vrućina izaziva prekomerno znojenje, zbog čega telo gubi mnoge vitalne hranljive materije i minerale. Ovaj gubitak se nadoknađuje redovnom dozom hidratacije kože u jednakim intervalima. Iako je dobro poznato da je osam sati sna svake noći i pijenje tri litra vode svakog dana optimalno za održavanje zdrave kože i kose, takođe je ključno zaštititi kožu spolja. Dnevna krema na bazi hijaluronske kiseline, koja je poznata po svojoj sposobnosti da hidrira kožu, treba da se nađe u vašem beauty ormariću.

Noćno obnavljanje kože

Najbolje vreme za oporavak i regeneraciju kože je noć. Proces regeneracije ćelija se odvija mnogo brže noću, pa je od vitalnog značaja da imate dobru noćnu kremu. Noćne kreme neguju, poboljšavaju prirodnu elastičnost kože i ubrzavaju noćni ciklus regeneracije kako bi podmladili i energizovali kožu dok spavate. Svi volimo da se probudimo svežeg i blistavog tena, zar ne?

Moć vitamina C

Tokom vrućina, nema bolje beauty tajne od unosa vitamina C u režim nege kože. Antioksidansi poput vitamina C su dobri u borbi protiv efekata zagađenja, ali i izlaganja suncu. Štaviše, vitamin C podstiče proizvodnju kolagena i elastina, a posebno inhibira melanin, kako bi se smanjila pojava hiperpigmentacije i neujednačenog tona kože.

Pročitajte i ovo: Double cleansing: Dve reči koje su tajna blistave kože tokom leta

Naslovna fotografija: instagram.com/emlouise_mua

Božica Luković

Comments