Tako je, sve u svemu, sasvim izvesno da odnosi danas neretko izgledaju kao reklama za aplikaciju Hinge, gde smo svi zaglavljeni u limbu između rolerkostera The One Nighter, vrteške Cycle of Loneliness i ringišpila The Wheel of Disappointment, plus more novih termina koji se odnose na svaku nijansu i stepen čudnosti našeg ili nečijeg ponašanja. No, sve je to sasvim očekivano jer granice našeg sveta jesu granice našeg jezika, s toga ono što proživljavamo nekako mora biti nazvano budući da je naša ultimativna realnost.

Uhvaćeni u sveopštoj lošoj romansi, nemamo baš puno opcija osim da barem probamo da se upoznamo sa svim onim što je pred nama čemu ni sami ne znamo ime.

Ghosting

Prvi po redu, verovatno I najpoznatiji iz gomile, predvodnik- koji jednostavno znači nestati bez traga i glasa. Znaš ono kada se viđaš sa nekim deluje kao da je sve u redu, dok ti jednog dana prosto ne odgovori na poruk? Tog dana i svakog narednog dokle god nastavljaš tu dnevnu rutinu. Iseći nekoga iz života kompletno bez ikakvog prethodnog upozorenja ili najave. Nekada se to radilo dramatičnom “gotovo je” rečenicom, nakon koje usledi još više drame, rasprave i “suvišnih” pitanja za koje danas očigledno niko više nema ni volje ni živaca, i što je najtužnije stalosti.

Cushioning

Jednako neprijatno iskustvo, koristi se za osobe koje su već u vezi ali nesmetano flertuju sa strane (čak i previše) držeći opcije otvorene i strane zainteresovane, za svaki slučaj. Mentalni plan B koji se može uporediti i nazvati čak i emotivnom prevarom, za koji se očekuje da će se u slučaju neželjenog raskid aktivirati kao vazdušni jastuk i spasiti nas. Dobro je jedino za ego i samopouzdanje onoga ko cushonuje, dok je za sve druge surovo i krajnje bespotrebno slanje mešanih signala.

Comments