U tom smislu, prijatelj sa posla takođe može da utiče na sud nadređenih o tebi – ako je to neko ko nije mnogo zainteresovan za posao, često je na bolovanju, ili ima disciplinske ispade, baciće loše svetlo i na tebe, iako je to sasvim neopravdano.
Granice koje treba da postaviš poslovnim prijateljstvima znače da ne treba da budeš jednako otvorena sa kolegama sa kojima imaš prijateljske odnose, kao sa prijateljima iz svog privatnog života. To znači da oni ne treba da znaju sve o tvom ličnom životu, porodici, zdravstvenom i finansijskom stanju. Zadrži svoje tajne, ili ih podeli samo sa prijateljima van poslovnog okruženja – iz predostrožnosti.
Takođe treba da vodiš računa da zadržiš za sebe ono što je tebi neko poverio, jer ako se izbrbljaš nehotice, pokrenućeš šaputanja i prepričavanja i više niko neće imati poverenja u tebe – ni nadređeni, ni kolege.
Budi oprezna i na društvenim mrežama – vodi računa o tome koga prihvataš za prijatelja, odnosno, sa kim deliš sadržaje. Facebook ima lične postavke, pa određene sadržaje možeš da deliš samo sa određenim ljudima, odnosno, možeš da ih sakriješ od prijatelja koje ne poznaješ, ili od poslovnih prijatelja. Naravno, uvek možeš da otvoriš još jedan profil, koji će ti služiti za konvencionalna prijateljstva, za članove porodice i staro školsko društvo sa kojim se nikad nisi družila, dok će ti drugi služiti da budeš razigranija i slobodnija.