Utvrdite ciljne grupe

I ovo se radi u cilju emotivne bezbednosti u otvorenoj vezi – utvrdite sa kim se možete povezivati van partnerskog odnosa. To nije tako teško, jer verovatno ne dolaze u obzir prijatelji, kolege i poznanici, nego nepoznati, sa kojima je manja verovatnoća da ćete razviti emotivnu prisnost. Možda su to osobe sa kojima možete zadovoljiti svoje specifične fetiše, pa ćete ih pronaći u okviru neke grupe. Takođe, razgovarajte o statusu tih “spoljašnjih” partnera – da li će to biti osobe koje su takođe u slobodnom odnosu, ili oni koji nemaju partnere. Zaštitite i utvrdite svoju slobodnu vezu koliko god je to moguće.

Koliko vremena ćete provoditi sa drugim partnerima

To je još jedna stvar koju treba da utvrdite – izdvajanje vremena za druge osobe, jer je to vreme koje treba da odvojite od svog odnosa. Možda je za vas dovoljno da se sastanak sa drugom osobom najavi par dana unapred, a možda ćete odrediti neko fiksno vreme, koje ćete oboje provoditi sa drugima. Utvrdite i gde ćete provoditi to vreme, odnosno, da li dolazi u obzir da sa nekim drugim provodite vreme nevezano za seks.

Pasivno ili aktivno praktikovanje otvorenog odnosa

Ovo je važno pitanje – da li ćete svoje privilegije otvorenog odnosa koristiti aktivno tražeći druge partnere, ili samo kada se “namesti”, kad iskrsne prilika koju ne želite da propustite.

Kako ćete razgovarati o tim odnosima

To su one granice koje se tiču razmene informacija i toga koliko želite da budete uključeni i da znate o tome kako vaš partner praktikuje otvorenost veze. Da li ćete izveštavati jedno drugo posle, najavljivati svoje susrete i govoriti o svim detaljima – gde su granice privatnosti u tome, a šta je ono što ćete obavezno deliti.

Komlikovanost otvorenog odnosa od vas traži mnogo tolerancije i poštenja, da biste izbegli zamke ljubomore i u svakom trenutku znali šta vam je najvažnije.

Naslovna fotografija: instagram.com/fasheditorials

Brankica Milošević

Comments