Slanje poruka novom dečku može biti pipaviji posao nego što vam se čini, a čim uzmete telefon, sa željom da mu pošaljete poruku, suočavate se sa osetljivim pitanjima. Da li je pametnije da čekate da se on javi vama? Ili je u redu da mu danas prvi pošaljte poruku, ako je on prvi poslao vama juče? I ako čekate, da li da odmah odgovorite kad primite poruku, ili da sačekate još malo, da ne ispadne kao da ste držali telefon „na gotovs“? Kako da ispadnete samouvereni, autentični i poželjni, a ne previše nestrpljivi i željni, ili suviše distancirani i nepoverljivi?

Kako da praktikujete slanje poruka u novoj vezi

Stanite i posmatrajte sebe

Proverite sa sobom, pre nego što odgovorite na poruku. Imajte na umu da je namerni odgovor verovatno bolji od reaktvnog, ako već nemate spontani. Da razjasnimo – spontanost nije „što na um to na drum“, već adekvatan odgovor iz dubine sopstva koji dolazi trenutno (znak da ste povezani sa svojim bićem). Reaktivni odgovor verovatno dolazi sa mesta nesigurnosti i straha, zato posmatrajte sebe dok smišljate šta da odgovorite. Obratite pažnju na telesni osećaj (nelagodnost u nekom delu tela), na emocije poput nesigurnosti, osećanja neadekvatnosti, stida, razočaranja…

Promišljeno slanje poruka

Ako uočavate negativne emocije i senzacije, dajte sebi još vremena za procesuiranje i promišljanje. Dišite duboko i osetite bolje i bliže ta negativna osećanja i osećaje – približite im se, umesto da se udaljavate od njih. Razmislite o tome kako se osećate kada nemate kontakt sa novim dečkom nekoliko sati? Da li se pitate da li on uopšte misli na vas? Da li se osećate diskonektovano i imate potrebu da često razmenjujete poruke da biste „utvrdili“ povezanost? Da li su vaša očekivanja prevelika i sada ste malo razočarani što njegove poruke nisu ni romantične, ni duhovite (a možda ni dovoljno pismene)?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mao.ge (@mao.ge)

Pročitajte i ovo: Znaci da ste u vezi bez obaveza (koju ste pomešali sa pravom vezom) 

Projektujte se u budućnost 

Pustite svoj mozak da divlja – on to ionako radi, projektujući se u idealističku verziju budućnosti. Najzad ste našli nekog ko je pametan, osećajan, pažljiv, drag i slobodni ste da budete srećni – kako to izgleda? Šta je vaša zamisao srećne veze? Da, obično slanje poruka vas može odvesti vrlo daleko, ali pošto vaš um to već radi sam od sebe, uposlite ga da radi namerno, u vašu korist. Zamislite kako se osećate kao ljubavno najsrećnija verzija sebe – kako sijate, kako ste kompletni, samouvereni, poželjni, topli… A onda zamislite kako ta divna i zadovoljna osoba čita poruku na koju upravo pokušavate da odgovorite i pitajte je šta misli o tome? Šta bi ona odgovorila? Ili je konsultujte oko toga da li treba prvi da mu pošaljete poruku i šta uopšte da napišete.

Možda ćete otkriti da ona nema potrebu da igra bilo kakve igre i da joj je sasvim u redu da tom tipu pruži prostora koliko god mu treba i da je skroz u redu da se odnosi razvijaju polako i da napreduju, ako za to postoji kapacitet. Možda ćete shvatiti kako da bolje poštujete i sebe i drugu osobu i odnos koji je tek na početku. Uradite ono što bi uradila vaša srećna verzija iz budućnosti. Slanje poruka – ili odustajanje od njega, treba da dolazi sa mesta poverenja i samopošovanja, bez obzira da li će se veza nastaviti, ili ne.

Budite iskreni sa sobom, procenite da li zaista mislite da je ovaj tip dostupan onoliko koliko želite, kao i u proceni svoje potrebe za većom dostupnošću. Promišljeno slanje poruka može biti terapeutski proces, kroz koji ćete bolje razumeti svoje potrebe i postaviti se tako da ih ispunjavate, umesto da ih zanemarujete.

Pročitajte i ovo: Šta je situaciona veza i kako da se u njoj snađete

Naslovna fotografija: instagram.com/mao.ge

Brankica Milošević

Comments