Kako se “radi” suvo četkanje kože?

Suvo četkanje kože je tretman koji možeš raditi sama, kod svoje kuće, što je jedan od glavnih razloga zašto mu svi daju šansu – pa šta bude da bude! Ovaj tretman se radi pre tuširanja, idealno ujutru (zbog podsticanja cirkulacije i energije), a krećeš najpre od stopala i nogu, prelazeći svaku površinu 10 puta, nežnim pokretima ka srcu (zbog praćenja toka limfnog sistema). Ponovi postupak i na rukama, počevši od dlanova. Predeo stomaka i pazuha četkaj kružnim pokretima u pravcu kazaljke na satu. Iščetkaj i leđa, a ukoliko želiš da tretman uradiš i na licu, odaberi nežniju četku.

Nakon tretmana koža ne sme biti previše crvena i iritirana – ako je tako, potrebno je da budeš nežnija i smanjiš stisak četke. Nakon tuširanja, kožu namaži nežnim, prirodnim losionom. Nakon suvog četkanja izbegavaj druge vrste pilinga. 

Suvo četkanje kože Nikad popularniji tretman ali šta zapravo radi 2 1 Suvo četkanje kože: Nikad popularniji tretman, ali šta zapravo radi?

Kako da odabereš odgovarajuću četku?

Za početak, odaberi četku za suvo četkanje sa što nežnijom dlakom, a kada se koža bude navikla na tretman, možda ćeš želeti da koristiš nešto jaču i grublju četku. Isto važi i sa načinom na koji je četkaš – kreni nežno i polako, a kasnije pritisak može biti i jači – vodi računa o tome šta tvojoj koži prija. Na raspolaganju si ti četke sa prirodnom dlakom, ali i sa veštačkom koje su pogodne za vegane. Obavezno nabavi (i) četku sa dužom drškom kako bi bez mnogo muke mogla da iščetkaš i leđa. Za lice obavezno koristi što nežniju četku. Četku bi trebalo da menjaš na 6-12 meseci, i da je detaljno opereš na 2-3 nedelje.

Ukoliko generalno nemaš problema sa kožom, isprobaj tretman i vidi da li ti odgovara. Ukoliko pak imaš osetljivu kožu sklonu ekcemima, onda je ipak bolje da ga preskočiš. Nelagodnost, svrab, crvenilo pa čak i bol prilikom suvog četkanja su sigurni znaci da tvojoj koži ne prija ovakav tretman. 

Fotografije: unsplash.com

Ivana

Comments