Besplatne konsultacije
Većina frizera je otvorena za besplatne konsultacije. To bi na neki način bilo upoznavanje sa određenim frizerom i komunikacija sa njim u vezi sa tim šta želite da uradite. Šta bi to značilo? Pa to bi značilo da vam on kaže koju bi tehniku koristio, šta vam predlaže, koju nijansu vam on predlaže, koliko bi vas to koštalo, koliko bi vam taj proces oštetio kosu. Na taj način, tokom tog procesa upoznavanja steći ćete utisak da li ste na tom nekom energetskom nivou povezani sa frizerom, prosto ili će vam se svideti ili ne. I onda nakon toga treba da donesete odluku. Vrlo je važno da budete dobro povezani sa osobom koja vam “radi o glavi”.
Priprema kose pre farbanja
Održavaj svoju kosu zdravo, pronađi preparati koji joj odgovaraju, pokušaj da što više izbegneš presovanje i uvijanje figarom. Naravno nega kose se ogleda u godinama truda i ne možeš je srediti za pet dana. Ali, ukoliko tek planiraš da se ofarbaš za nekoliko meseci, onda probaj da dovedeš svoju kosu u red. Zatim, jako je bitno da pre odlaska kod frizera ne pereš kosu neko vreme. Naime, tako ćeš na jedan način zaštiti svoju kosu.
Na dan farbanja: Samo smireno i strpljivo
Kada bude došao dan kada ćeš svoju prirodnu boju pretvoriti u boju koju si oduvek želela – budi strpljiva. Nekada proces može da traje i malo duže, ali imaj poverenja u svog frizera. I bez straha, ako si pravilno odabrala, ako si se lepo raspitala, ukoliko si vodila računa o podtonu i ako si u pravim rukama nemaš čega da se bojiš. Ono što ćete možda iznenaditi nakon farbanja, čak i ako boja bude idealna, jeste malo grublja kosa pod prstima. To je normalno, određena vrsta oštećenja će se desiti. Pramenovi će postati malo teži, a kosa malo suvlja. Zato na vreme treba da odabereš preparate koji će ti pomoći da se tvoja ofarbana kosa što pre oporavi.
Naslovna fotografija: instagram.com/rocky_barnes/
Jelena