Inteligentnije osobe imaju manje prijatelja – što smo pametniji, to smo izbirljiviji, kažu zapažanja psihologa. Inteligentnije osobe imaju veća očekivanja od prijateljstva, odnosno, njihove potrebe su kompleksnije i potrebni su im prijatelji koji ih razumeju i koji odgovaraju na te potrebe.

Poruke za dobro jutro i laku noć podstiču lučenje hormona sreće – ujutru ustanemo srećniji, ako nas bliska osoba pozdravi, a uveče zaspimo zadovoljniji.

Ako nam misli ne dozvoljavaju da zaspimo i mozak neće da se “isključi” i pusti nas da se odmorimo, psiholozi savetuju da ne pokušavamo na silu da ga utišamo, nego da ustanemo i zapišemo svoje misli. Tako ćemo ih se osloboditi i zatim ćemo moći da zaspimo.

Najčešće ostaju sami oni koji se trude da usreće druge i koji stavljaju potrebe drugih ispred svojih. Pouka ovog istraživanja je da treba prvo da mislimo na sebe i svoje potrebe, da bismo imali stabilnije emotivne odnose.

Osobe koje govore dva ili više jezika, u stanju su da nesvesno svoju ličnost menjaju u zavisnosti od toga kojim se jezikom služe. Izgleda da duh jezika duboko utiče na našu psihu i mi se prilagođavamo svoj temperament i komunikaciju tom duhu.

Kada govorimo sa entuzijazmom o nečemu što nas interesuje, čime se bavimo, za šta se zalažemo, stepen naše privlačnosti i atraktivnosti značajno raste. Ovde se takođe radi o duhu – koji oživljava i zrači iz nas kad smo obuzeti temama koje nas angažuju.

Izvor fotografija: instagram.com/kat_in_nyc

Brankica Milošević

Comments