Pitanje statusa i obrazovanja je takođe vrlo osetljivo – onaj ko zarađuje više, ne mora uvek da odlučuje kako će se kućni budžet raspoređivati, a onaj ko je obrazovaniji, ne treba to da koristi kao argument u raspravama i da ističe svoje obrazovanje kao prednost u odnosu na partnera.
Seksualno aktivniji partner je često u poziciji da bude odbijen i frustriran, pa je potrebno da pronađete kompromis, da se dogovorite koliko često ćete imati seks, a onda toga i da se pridržavate. Nije obavezno muškarac onaj koji više žudi za seksom, a i ta želja se menja i varira u različitim periodima. Važno je da je vaš seksualni život ispunjavajući i zadovoljavajući, a oko učestalosti možete jedno drugom izaći u susret i postići kompromis.
U zajedničkom životu svako od partnera treba da ima svoju oblast, u kojoj ima najviše moći – možda ćete se smenjivati u oblasti kuvanja i nabavke, bavljenja decom, organizacije zabava i zajedničkih sadržaja, ali svakako treba odati priznanje onome ko je u nečemu bolji i prepustiti mu taj deo. I naravno, oboje treba da budete spremni da se pozabavite i onim u čemu niste baš dobri i što ne volite da radite, ako je partneru potrebno rasterećenje.
Ne dozvolite da vas sitnice izbezumljuju – mada ni to nije lako, jer sitnice koje se svakog dana gomilaju, znaju da postanu vrlo krupan problem. Na primer, jedno od vas dvoje puši dok je u toaletu, a drugome pripada muka od mirisa duvana u kupatilu, koji se zadržava na peškirima. Ako ne možete da odvojite toalet za pušača, pozabavite se sistemom ventilacije i drugim načinima da se dim neutralizuje – često pomaže obično luftiranje i paljenje mirišljavih štapića. Navike koje partner ne želi da menja (jer u njima uživa), često su izvor nervoze i napetosti, pa zato budite maštoviti u pronalaženju kompromisnih rešenja.
Naslovna fotografija: instagram.com/ratundalova
Brankica Milošević