U restoranu Fresca, 27. januara, održaće se nova vinska večera iz serije posvećene stranim vinarima i ovoga puta gostovanje će biti dvostruko. Zajedno sa superzvezdom Nikolom Gattom, vinarom iz Lombardije koji proizvodi isključivo penušava vina, a vole ga čak i proizvođači šampanjca, u Beograd dolazi i Tim Malahov, šef restorana Sull’Amo u Pietrasanti u Toskani.

Nicola Gatta SullAmo at Fresca 1 Dvostruko italijansko gastro gostovanje u Fresci: Nikola Gatta i toskanski Sull’Amo u Beogradu

Vinska večera u restoranu Fresca 27. januara

“Nikola Gatta je verovatno jedini vinar u Italiji koji se nalazi na teritoriji apelacije Franciacorta, ali proizvodi penušavo vino spumante van DOCG-a” kaže suosnivačica i vinski ideolog Fresce Katerina Ternovskaya. “Nikola je, bez preterivanja, superzvezda. Redak je slučaj da vinari iz Šampanje toliko poštuju i vole nekoga izvan svog regiona u Italiji. Upoznala sam Gattu pre godinu i po dana. Nakon posete njegovoj vinariji počela sam da uvozim njegova vina u Srbiju. Bili smo u gostima kod Nikole zajedno sa ekipom iz toskanskog restorana Sull’Amo, a sada smo svi odlučili da bi bilo sjajno da se sretnemo ne u Lombardiji, već u Beogradu”.

Nicola Gatta 1 Dvostruko italijansko gastro gostovanje u Fresci: Nikola Gatta i toskanski Sull’Amo u Beogradu

Nikola Gatta

Nikola Gatta – superzvezda penušavih vina iz Lombardije

Vinske večere u Fresci su retka prilika da se lično upoznaju poznati vinari i probaju njihove najbolje etikete. Ovoga puta Nikola Gatta će predstaviti sedam vina, od baznog Cuvée Nature do veoma posebnog roze vina Molener Rosé od sorti Chardonnay i Pinot Noir. Vina će biti uparena sa italijanskim menijem koji je Tim iz Sull’Amo osmislio zajedno sa timom Fresce, brend-šefom Natašom Berezovom i šefom kuhinje Antonom Krasikovim.

Tim Malakhov chef SullAmo Dvostruko italijansko gastro gostovanje u Fresci: Nikola Gatta i toskanski Sull’Amo u Beogradu

Tim Malakhov

Tim Malahov i restoran Sull’Amo kao deo gostovanja

Večera je zamišljena kao putovanje kroz Italiju u šest sledova. U meniju će biti vrlo prolećna puntarella sa kantabrijskim inćunima koje će Tim doneti sa sobom, pijemontski tartar battuta, pasta Il Timpano po tajnom receptu šefa Sull’Amo, i glavno jelo — pita od divlje živine sa fazanom, morkom i prepelicom, u najboljim tradicijama severnoitalijanskih aristokrata i kraljevskog dvora. Završni sled je tiramisu sa šafranom i pinjolima, koji će se služiti iz velike posude, kao na intimnim večerama sa prijateljima.

U meniju:

  • Compliment: hrskavi krastavci sa pavlakom i medom uz Cuvée Nature
  • Antipasti: puntarella sa kantabrijskim inćunima uz Quattrocento
  • Starter: goveđi tartar, battuta stil, sa sitnim italijanskim kaparima uz Blanc de Blancs
  • Pasta: Il Timpano (tajni recept šefa Tima) uz Blanc de Noir
  • Main: pita od divlje živine sa sosom od tartufa uz Arcane
  • Dessert: tiramisu sa šafranom i pinjolima, serviran u velikoj zajedničkoj posudi, uz Rosé de Noir
  • Završna čaša: Molener Rosé

Večera počinje u 19:00.

Možda će vas zanimati: Beograd je dobio prvu Ambasadu Radosti

Naslovna fotografija: Promo