Milenijumci ili milenijalci su oni koji su odrasli zajedno sa vrtoglavim tehnološkim napretkom i sada imaju dvadeset, do trideset godina – savremen način života doneo im je i savremene izazove i dileme u odnosima i vezama. Izbor partnera za njih je mnogo veći, jer je virtuelno dostupan bilo ko zanimljiv, u bilo kom delu sveta i uspostavljanje komunikacije je neposredno i brzo, a jezička barijera u svetu koji se na internetu služi pretežno engleskim jezikom, gotovo da ne postoji. Ali to je samo još jedna zamka virtualnog sveta, jer ono što izgleda kao da je na dohvat ruke, u praksi može da ostane nedostupno, jer zavisi od mnogo čega drugog. Ovo su neka od specifičnih pitanja i dilema sa kojima se sreću „modernjaci“.

Da li tamo negde postoji neko bolji za mene?

Obilje platformi i dejting aplikacija stavlja vam svet na dlan, odnosno na klik. Možeš da se upoznaš, da razgovaraš i da pri tom gledaš osobu na drugom kraju sveta, da imaš virtualni dejt, na bezbednom rastojanju i da biraš među brojnim „udvaračima“. Oni su jednako realni u tvom životu, kao i oni sa kojima možeš da izađeš na piće i da imaš pravi dejt.

A možda je neko od njih „tamo“ bolji za tebe od bilo kog od „ovih ovde“? Umesto da donesu osećanje samopouzdanja i pozitivnih očekivanja, ova naizgled ogromna mogućnost izbora češće donosi osećaj teskobe, anksioznost i paniku. Kako da znaš da si dobro izabrala? Ljubav je naravno, odgovor na to pitanje, ali pitanje ljubavi kao da se ne postavlja.

Valjda zato što se u savremenom svetu nameće pitanje izbora i odgovornosti, upravljanja svojim životom i kontrolisanje osećanja. Možda ćeš se zaljubiti u pogrešnog partnera i prokockati sve te brojne šanse da budeš srećna? Stručnjaci savetuju da se umesto na potragu za pravom osobom, usredsrediš na sebe, na to da budeš prava osoba za nekog. Učeći da budeš onakva osoba kakvu želiš kao partnera, oslobađaš se anksioznosti i rešavaš brojne nedoumice.

Comments