Radnja nove priče dešava se u galeriji Leda u vili Albani-Torlonia u Rimu. U pitanju je gradska kulturna institucija, koju je u 18. veku dizajnirao Carlo Marchionni. U galeriji se nalaze kolekcija antikviteta, koja uključuje i rimske i grčke skulpture. Gucci foto knjiga počinje upravo od ovih skulptura. Nastavlja se fotografijama na kojima možemo da primetimo modele koji u Gucci raznobojnim komadima poziraju tik uz te skulpture. Zatim, na nekim fotografijama možemo videti mlade modele u Gucci komadima kako su vrlo bliske sa starijim modelima ofarbanim u belu boju. Sve ovo ima određenu poentu, koju je Gucci hteo da istakne.
Naime, ovaj brend zajedno sa Yorgosom želi da podstakne gledaoca da uoči vezu između neprolaznog, večnog i veličanstvenog i sa druge strane onoga što je i te kako prolazno: čovečanstvo. Na osnovu ovih fotografija možemo da uočimo bliskost sa prethodnom kampanjom Gucci Cruise gde takođe imamo spoj mladosti i starosti.
Ovu galeriju upotpunjuje i statua Ledi i labud, a u pitanju je rimska kopija statue koja postoji i u Grčkoj. Na ovaj način ističe se i vrednost kopije, koja svakako poseduje autentičnost. Knjiga nosi naziv Ωοτοκία, odnosno Oviparity. Odnosi se na način razmnožavanja kod životinja, koji podrazumeva polaganje oplođenih jaja. Naravno ni ovaj naziv nije došao slučajno i i te kako ima veze sa grčkom mitologijom i muzejom u kojem je centralna figura Ledi. Naime, prema grčkoj mitologiji Zevs se zaljubio u Ledi, međutim, pošto nije mogao da je osvoji, on se pretvorio u labuda, bacio joj se u naručje, a ona je nakon toga snela dva jaja iz kojih su se izlegla njena deca.
Gucci ništa ne prepušta slučaju i brine o svakom detalju. U ovoj knjizi pored svega ostalog možemo primetiti raskoš, eleganciju, neprolaznost, ono što je vredno i večno, ali i nežnost. Jedva čekamo da vidimo kako će izgledati sledeći projekat ovog italijanskog brenda.
Naslovna fotografija: instagram.com/gucci
Jelena