Dragi naši, u današnjem, četvrtom delu, imamo zaista šarenoliko dizajnersko društvance. Od buntovnica do pravih dama, pa čak i jedne princeze. A ako vas zanima čime su one doprinele modi, nastavite sa čitanjem.
Vivien Vestvud (Vivienne Westwood), najzaslužnija je za stvaranje pank mode sedamdesetih. Da nije njene majice sa zihernadlama, karirane pantalone i previsoke platforme ne bi ni blizu bile tako kul.
Betsi Džonson (Betsey Johnson), na modno nebo popela se početkom sedamdesetih i na njemu sija do dana današnjeg. Odeća koju ona dizajnira je vesela i u vedrim bojama, a ono po čemu je ona još poznata je uvođenje velike završnice u vidu špage na kraju svake revije.
Dajan von Furstenberg (Diane Von Furstenberg), napravila je malu revoluciju u ženskoj garderobi stvorivši haljinu na preklop. Pored toga, ona je i predsednica Odbora modnih dizajnera Amerike, i zalaže se za negovanje mladih talenata, a takođe pomaže i da se uspostave zdraviji standardi u modnoj industriji.
Karolina Herera (Carolina Herrera). Ova dama zaslužna je za promovisanje bele košulje kao odevnog predmeta koji svaka žena od stila mora da ima u svom garderoberu.
Vera Vang (Vera Wang), ime koje je postalo sinonim za haljinu iz bajke. O njenim venčanicama sanjaju devojke širom sveta, kako obične smrtnice, tako i pripadnice svetskog džet-seta. Od poznatih dama koje su nosile njene modele možemo izdvojiti Viktoriju Bekam (Victoria Beckham), Ališu Kiz (Alicia Keys), Kejt Hadson (Kate Hudson) i druge…
Prethodne tekstove iz ovog serijala možete pročitati ovde.
Mihajla Zečević. Živi u Beogradu i voli da piše. Ne koristi pero već tastaturu. Zato je i pokrenula blog “Belgrade fairy“. Nije zaljubljena u Rajana Goslinga i Pariz. Inspiraciju ne nalazi u Odri Hepbern. Ne voli vino, sneg i duge setnje pored mora.