Idite u šetnju

Nivo stresa se značajno smanjuje nakon šetnje. Ako ste u stanju da naterate sebe da izađete i hodate, uradite to, jer je veoma efikasno i podsticajno. Prilikom hodanja, disanje je dublje, kiseonik dopire u većim količinama do vašeg mozga i misli su vam jasnije. Ritam koraka i povećan unos kiseonika mogu vam za dvadesetak minuta proširiti perspektivu koja se bila sasvim suzila i zatvorila.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Trine Kjær (@trinekjaer_)

Podelite svoja osećanja

Deljenje svojih osećanja depresije i usamljenosti sa drugom osobom, ključno je za suočavanje sa tim osećanjima. Kažu da je ono što držite u sebi četiri puta intenzivnije od onoga što izgovorite, zato je veoma važno da sa nekim razgovarate. Sigurno imate prijatelja sa kojim možete razgovarati o bilo čemu, ili imate terapeuta ili je vaša osoba od poverenja vaš partner. Ako nema nikoga (ili verujete da je tako), pronađite forume i grupe za podršku na internetu, na kojima ljudi koji se osećaju kao vi dele svoja iskustva i pružaju podršku jedni drugima. Treba da znate da ni u svojoj usamljenosti niste sami.

Pišite

Zapišite svoja osećanja, vodite dnevnik. Napravite blog i stavite na uvid ono što pišete – tako ćete istovremeno kanalisati svoja osećanja i omogućiti interakciju sa onima koji će se prepoznati u tome što pišete.

Naslovna fotografija: instagram.com/trinekjaer_

Brankica Milošević

Comments