Kad je reč o noktima, beauty trendovi se brzo menjaju i stalno se pojavljuje nešto novo. Ovog leta, međutim, sve osvaja jedan poseban trend: strukturni gel manikir.

Na TikToku, ova zanimljiva tehnika manikira ima milione pregleda, a beleži se i stalni porast Google pretraga za strukturne gelove, pri čemu ljudi traže više informacija o procesu izrade ovakvog manikira, uključujući prednosti, nedostatke i cenu. Jasno je da je reč o novitetu koji je zaintrigirao beauty svet, a sve više žena želi baš takav izgled noktiju.

Šta je strukturni gel manikir?

Vrsta gel laka sa kojim se postiže strukturni manikir ima nekoliko naziva. Pojedini saloni ga zovu trofazni gel ili gel za bazu, drugi će ga nazvati strukturnim gelom, a takođe postoji i naziv “pleksigel“. Međutim, u suštini to znači isto: u pitanju je gust ili tvrd gel lak, koji stvara debeli sloj na noktu.

Strukturni gel manikir podrazumeva stvaranje dugotrajnog i veoma izdržljivog sloja posebnim gel lakom. Gel za kreiranje strukturnog manikira je debljeg viskoziteta od drugih proizvoda na bazi gela i omogućava oblikovanje i produžavanje noktiju po želji. Nanošenje stukturnog gela na vaše prirodne nokte će im dati deblji izgled i rezultirati dugotrajnim manikirom. Takođe, možete koristiti strukturni gel da dodate dužinu vrhu nokta. To podrazumeva nanošenje gela preko plastičnog vrha noktiju.

Strukturni gel lak postaje gust vrlo brzo i izgleda gotovo gumeno zbog svog profila sastojaka. Takav lak obično sadrži kombinaciju sastojaka kao što su oligomeri i monomeri (polimeri koji se nalaze u akrilnim formulama za nokte) i foto-inicijatori (molekuli koji reaguju na UV). Sve to omogućava supstanci da se očvrsne i fiksira se pod UV ili LED svetlom. Ta gušća konzistencija obično pruža duže vreme trajanja manikira, a istovremeno ojačava strukturu prirodnog nokta.

Stavljanje strukturnog gel manikira je kao stavljanje običnog gel laka, ali ima malo više oblikovanja. Jednostavno birate boju, a zatim počinje priprema i aplikacija.

Prajmer se obično koristi za dehidrataciju nokta i stvaranje bolje podloge za osnovni premaz, koji se nanosi i suši pre nego što se koristi stukturni gel. Gel lak se zatim nanosi na koren nokta i niz dužinu, potezima s jedne na drugu stranu da bi se izgradila i stvorila struktura. Pošto lak ima priličnu debljinu, proces uključuje oblikovanje vrha nokta kako bi se stvorio balans. Za to je potrebna veština, pa se preporučuje da se radi u salonu. Francuski manikir s korišćenjem strukturnog gel laka je posebno popularan.

Koliko traje strukturni gel manikir?

U proseku, strukturni gel manikir će trajati tri nedelje, ali verovatno možete da izdrži i do četiri. Stopa prirodnog rasta noktiju će uticati na vreme trajanja. Ipak, tri nedelje treba da budu maksimalni vremenski okvir da biste zadržali redovnu rutinu održavanja manikira, za optimalne rezultate.

Značajna prednost strukturnog gel laka je dugovečnost. Pošto je gel gust i nanosi se u slojevima, neće se ljuštiti ili podići na isti način kao meki gel lak. Međutim, nedostatak je što manikir sa gelom morate profesionalno ukloniti. Ovo je važno jer loše uklanjanje kod kuće može oštetiti vaše nokte. Štaviše, ako želite da izbegnete izlaganje UV zračenju i lampama za nokte, ovo možda nije manikir za vas.

Strukturni gel manikir je idealan za one koji traže dugotrajno rešenje, koje može dodati snagu slabim i lomljivim noktima. Redovno korišćenje proizvoda, kao što je strukturni gel, može pomoći u rastu noktiju tako što ih jača. U suštini, deluje kao zaštitni sloj preko prirodnog nokta.

Pročitajte i ovo: Blueberry Milk manikir – najnežnija letnja ideja za nokte koja je osvojila Holivud

Naslovna fotografija: instagram.com/nailsbykatiedutra

Božica Luković

Comments