Pošaljite mu simpatičnu poruku, zbog koje će se osmehnuti – u dopisivanju ne bi trebalo da razmatrate teške i ozbiljne teme, to ostavite za susrete.

Ako se odmarate, ili ste zauzeti, ne morate odgovoriti na poruku. Ali nemojte je “sinovati” da on ne bi svašta pomislio. Odgovorite mu kasnije i napišite da ste bili zauzeti. Ipak, nemojte to koristiti kao strategiju da mu stavite do znanja da niste uvek na raspolaganju i da mora da se potrudi. Igranje igrica u emotivnim vezama je prevaziđeno.

Poruke pre spavanja su simpatične i umirujuće. Tako će znati da mislite na njega i to će vas zbližiti.

Ukoliko se dopisivanje oduži, a on vas nikako ne poziva da se vidite, učinite to vi. Nemojte pretpostavljati da on nije zainteresovan – nemojte ništa pretpostavljati – preuzimite inicijativu i predložite mu sastanak. Možda će odahnuti od olakšanja, jer ga je stidljivost i nesigurnost sprečavala da to učini.

Ne morate voditi mnogo računa oko pravopisa i doterivanja svake poruke. Dobro je ako ste pismeni, ali ako zaboravite neki zarez ili veliko slovo, pri razmeni poruka, to nije bitno. Usredsredite se na ono što želite da mu kažete i neka to ne bude ništa negativno i neprijatno.

Ne preterujte sa emotikonima, oni su korisni, ali služite se rečima, ipak. Dodajte jedan emotikon, samo da naglasite raspoloženje, odnosno, da osigurate da budete ispravno shvaćeni.

Za poruke i dopisivanje su ležerne teme – ne postavljate gomilu ozbiljnih pitanja, jer će se on osećati kao na saslušanju. Bolje budite duhoviti i ćaskajte neobavezno.

Naslovna fotografija: instagram.com/couple

Brankica Milošević

Comments