Vežbanje će vam pomoći da pokrenete i rasporedite energiju i da zategnete mišiće, a od vežbanja ćete se takođe osećati bolje, snažnije, aktivnije, kao neko ko kontroliše svoj život, sprovodi svoje namere i drži se svog plana.

Propovedajući holistički pristup i pritom zapostavljajući činjenicu da se mora uzeti u obzir tvrdnja da je “sve u glavi” naučnici su istraživali prostu matematiku sagorevanja kalorija. I utvrdili su da se najveći deo te potrošnje odvija van naše kontrole i to dok mirujemo – kalorije sagoreva rad metabolizma, mentalna aktivnost, obavljanje osnovih dnevnih funkcija. Ciljana fizička aktivnost, šetnja, trčanje, vežbanje, spada u 10 do 30 procenata aktivnosti kojima se dnevno sagorevaju kalorije – i to je onaj procenat potrošnje kalorija koji kontrolišemo. Nasuprot tome, unos kalorija kontrolišemo u potpunosti – sasvim smo svesni šta i koliko jedemo i šta treba da promenimo u svojoj ishrani da bismo smanjili taj unos.

dijeta ili vežbanje Dijeta ili vežbanje: Šta više utiče na ukupno zdravlje   ali i izgled?

Pa, kad vam kažu da morate da vežbate i da se krećete da biste smršali, a ne samo da držite dijetu, mi dodajemo – morate da budete spremni da vam dijeta uspe i da posmatrate sebe kao celinu. Vaše telo je pod upravom vašeg mozga, a vaš mozak je sposoban da misli – podesite svoju misaonu frekvenciju na režim poboljšanja ishrane, zdravijeg života, omogućavanja svom telu da se oslobodi suvišnih kilograma, tako da zbog toga budete radosni, uzbuđeni, samouvereni i snažni. Kad shvatite da možete da smršate desetak kilograma zato što ste tako rešili, namerili, odlučili, znaćete duboko u sebi da možete sve, što rešite da učinite.

Fotografije: unsplash.com

Brankica Milošević

Comments